W dniach 17-18 listopad 2023 na Uniwersytecie „Alexandru Ioan Cuza” w Iasi odbędzie się III Forum Edukacyjne Rumunia – Republika Mołdawii. Spotkanie zainicjowane i organizowane przez Rumuńskie Stowarzyszenie Literacy, QuartzMatrix, „Richard Wurmbrand” College, Uniwersytet „Alexandru Ioan Cuza” w Iași, AGIRO-MD, State University of Mołdawia i Liceum Teoretyczne Kiszyniów.Wydarzenie poświęcone będzie badaniu konkretnych wyzwań i dylematów etycznych wynikających z przejścia na cyfryzację. Pokazane będą obiecującepraktyki, które przyczyniają się do sprawiedliwej i właściwej oceny uczenia się. W sesjach plenarnych Forum wystąpią eksperci i praktycy w dziedzinie edukacji i technologii z Rumunii, RepublikiMołdawia i Wielka Brytania. Osiem proponowanych warsztatów będzie okazją do poznania szkół (w tym również z Polski) realizujących innowacyjne programy wpod względem włączenia społecznego, uczenia się, przedsiębiorczości, rozwoju charakteru, projektów i zaangażowania społeczności.  Polskim akcentem będą warsztaty prowadzone przez lidera programu Ambasadorzy Promethean w Polsce nauczyciela matematyki w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze oraz w Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach pana Andrzeja Pietrzyka zatytułowane „How to create a digital lesson?”Informacje o agendzie i prelegentach znajdziecie pod tym linkami:

Agenda - Forumul Educatiei

Lectori și invitați - Forumul Educatiei