Jak przygotujesz się na powrót do szkoły? Jak będzie wyglądać szkoła, gdy nauczyciele wrócą do klasy? Kiedy to się stanie? Upadek? Zima? Stwierdzenie, że te pytania przychodzą do głowy pedagogom, to za mało. Niestety, tak naprawdę nikt nie zna odpowiedzi, ale jest kilka rzeczy, na które nauczyciele mogą się przygotować, gdy znów zobaczą uśmiechnięte twarze uczniów. Wskazówki, jak przygotować się na powrót do szkoły:
Procedury: rutyny i procedury są dużą częścią powrotu do szkoły. Niezależnie od tego, czy szkoła rozpocznie się jesienią w klasie, czy wirtualnie, nauczyciele będą musieli opracować rutyny i procedury, aby nauka była skuteczna.
Oto kilka prostych wskazówek, o których należy pamiętać podczas tworzenia procedur:
Wyjaśnij: wyjaśnij uczniom procedurę. Pamiętaj, aby wyjaśnić im, dlaczego jest to ważne i jakie są oczekiwania związane z rutyną.
Modeluj: Modeluj, modeluj i modeluj ponownie. Dzieci muszą zobaczyć, jak działa rutyna. Pomocne jest również odgrywanie ról i pokazanie scenariusza, jak to wygląda, gdyby nie było tej rutyny. Uczniowie mogą wtedy lepiej zrozumieć znaczenie, dlaczego są proszeni o wykonanie tej procedury. Być specyficznym.
Przećwicz: Wielu nauczycieli lubi proces „Tak, robię, ty”. Wtedy nauczyciel będzie modelował program dla klasy, następnie kilku wybranych uczniów będzie ćwiczyło, a na końcu cała klasa.
Wdrożenie: To wtedy uczniowie będą ćwiczyć rutynę w „prawdziwej” sytuacji. Na przykład przećwicz chodzenie na zajęcia muzyczne w pokoju, a później zastosuj rutynę, gdy uczniowie idą na zajęcia muzyczne lub „udają”, że idą na zajęcia muzyczne.
Recenzja: Po wdrożeniu rutyny pochwal uczniów za to, co poszło dobrze i powtórz, co należy przećwiczyć.
Ulubione procedury w klasie:
Spotkanie poranne: To może być jeden z ulubionych okresów dnia dla nauczycieli. Uczniowie mogą przyjść i zobaczyć obecność na interaktywnym wyświetlaczu, a następnie wszyscy spotykają się i przechodzą przez codzienne zajęcia z lekcjami. Promethean ma tysiące gotowych lekcji i flipchartów.
Wirtualne poranne spotkanie: Jeśli jesienią szkoły uczą się zdalnie, nauczyciele mogą tworzyć niesamowite wirtualne poranne spotkania za pomocą oprogramowania do prowadzenia lekcji w chmurze firmy Promethean o nazwie ClassFlow . W ramach ClassFlow dostępne są tysiące gotowych lekcji, w tym to urocze wirtualne poranne spotkanie . To naprawdę niesamowity sposób na zaangażowanie uczniów i interakcję z nimi, nawet jeśli wszyscy są daleko.
Przygotuj się na ponowne nauczenie: niepokój o to, gdzie jesienią będą studiować uczniowie, jest powszechnym problemem. Wielu nauczycieli prawdopodobnie zdaje sobie sprawę, że będą musieli uczyć treści, których nigdy wcześniej nie uczyli, i zwrócić się do kolegów po materiały i zasoby. Jednym ze sposobów łatwej oceny, gdzie znajdują się uczniowie pod względem treści, jest skorzystanie z funkcji sondowania w ClassFlow. Funkcja odpytywania umożliwia nauczycielom zadawanie uczniom różnych pytań, a oni mogą odpowiadać za pomocą urządzenia. Ich odpowiedzi pojawią się na interaktywnym wyświetlaczu! Aby dowiedzieć się więcej o ClassFlow, obejrzyj krótkie samouczki wideo dotyczące korzystania z niego w klasie.
Wyczyść swoją tablicę interaktywną: Zarazki będą przez chwilę w umysłach nauczycieli i wielu może martwić się, jak prawidłowo wyczyścić tablicę interaktywną. Oto instrukcje dotyczące prawidłowego czyszczenia panelu ActivPanel firmy Promethean. Nie jest jasne, jak będzie wyglądać szkoła po powrocie nauczycieli. Będzie inaczej, ale nauczyciele robią najlepiej, jak się dostosowują i właśnie to będą robić. Sprawią, że uczniowie będą czuli się bezpiecznie przez cały czas, ponieważ tacy są. Chociaż wielu może czuć się niepewnie, jak może wyglądać powrót do szkoły, pamiętajcie, że jest tu Promethean.
Skontaktuj się z lokalnym konsultantem ds. Edukacji, a chętnie Ci pomoże. https://blog.prometheanworld.com/tech-insights/how-will-you-prepare-for-back-to-school/