W sobotę zakończyło się III Forum Edukacyjne Rumunia Republika Mołdawii organizowane na Uniwersytecie Aleksandra Jana Cuzy w lasi. Dwa dni, wiele wykładów, kilka sesji plenarnych, i osiem warsztatów. Wśród autorytetów nie mogło zabraknąć Johna Collicka dyrektora ds. strategii edukacji międzynarodowej w Promethean. Wśród tematów wystąpień przewijały się i niejednokrotnie łączyły dwa wątki. Sztuczna inteligencja i ocenianie zwłaszcza w dobie szybkich transformacji cyfrowych.  Obecna edycja była wyjątkowa. Pierwszy raz pojawił się na forum polski akcent. Ze strony Prometheana obok Johna Collicka na scenie pojawił się nasz nauczyciel. Lider programu Ambasadorzy Promethean w Polsce - Andrzej Pietrzyk, który poprowadził dla nauczycieli z Rumuni i Mołdawii warsztaty: How to create digital lesson?” W trakcie których nauczyciele poznali całą filozofię tworzenia  „cyfrowych” lekcji. Od pomysłu przez dobór metod form i środków aż do przygotowania cyfrowych pomocy dydaktycznych, by na koniec samemu wziąć udział w takiej lekcji jako uczniowie. Organizatorzy ale przede wszystkim uczestnicy byli zgodni że taka formuła warsztatów była strzałem w dziesiątkę.